Достапни линкови

Девојче повредило 7 соученици во Русија


Илустрација

Руската полиција соопшти дека тринаесет годишно девојче отворило оган со пиштол на гас во регионот Курган при што биле повредени седум нејзини соученици. Според полицијата, девојчето со пиштолот кој припаѓал на нејзиниот татко го извршила нападот меѓу часовите во училиштето. Жртвите страдале од модринки по телото.

XS
SM
MD
LG