Достапни линкови

Прес-конференција на СЈО напладне


Прес-конференција на Специјалното јавно обвинителство.

СЈО најави дека денеска напладне ќе одржи прес-конференција. Од СЈО не соопштуваат која ќе биде темата на прес-конференцијата. СЈО минатата недела на својата веб страница го објави шесмесечниот извештај во кој е наведено дека досега обвинителите ја анализирале содржината на 515.572 аудио фајлови, односно во обработка се 85 отсто од вкупниот број на прислушуваните разговори. Изработени се 1.784 транскрипти каде врз основа на преслушаните разговори постои индикација за сторено кривично дело.

XS
SM
MD
LG