Достапни линкови

Прифатен Анекс за продолжување на рокот за автопатот Кичево- Охрид


Градежни активности на автопатот Кичево - Охрид (архивска фотографија)

Владата на Република Македонија на синоќешната седница го прифати текстот на Анексот кон Договорот за изградба на патната делница Кичево-Охрид за продолжување на рокот за изградба меѓу Јавното претпријатие за државни патишта и Sinohydro Corporation Limited.

Владата ја разгледа и ја усвои Информацијата за потребата од донесување Закон за дополнување на Законот за реализација на инфраструктурни проекти за изградба на патна делница Миладиновци - Штип и патна делница Кичево - Охрид, и го разгледа и го прифати текстот на Анексот бр. 1 кон Договорот за изградба на патна делница Кичево - Охрид заради продолжување на рокот за изградба меѓу Јавното претпријатие за државни патишта и Sinohydro Corporation Limited, се наведува во соопштението од владината прес-служба.

XS
SM
MD
LG