Достапни линкови

Протест пред домот на пратеничката на СДСМ Фросина Ременски


Архива: Протест пред Собрание против Закон за употреба на јазици.

Група граѓани вечерва протестираат пред домот на пратеничката на СДСМ Фросина Ременски во скопската населба Бардовци, незадоволни од изгласувањето на Законот за јазиците, јавуваат медиумите. Полиција го обезбедува имотот на пратеничката.

Поради истите причини вчера вечер граѓани протестираа и протв домот на пратеникот на СДСМ Далибор Богдановски во населбата Сопиште, како и пред домот на пратеникот Диме Велковски од истата партија, незадоволни од начинит на кои законот бил изгласан.

XS
SM
MD
LG