Достапни линкови

Невреме со силен ветер го зафати Охрид


Илустративна фотографија: Охридско Езеро, Охрид.

Невреме со силна јачина на ветер и големи бранови денеска го зафати Охрид, информираат локалните медиуми наведувајќи дека се поплавени плажи, а оти имало и оштетени објекти, штети на возила и инфраструктурата во градот и околината.

Управта за хидрометеролошки работи за денеска најави дека ќе дува засилен, повремено силен јужен ветер со над 80 километри на час, а на планините и над 100 километри на час.

XS
SM
MD
LG