Достапни линкови

Искршени стакла на штаб на СДСМ во Гостивар


Македонска полиција, МВР.

Непознат сторител синоќа со камења и парчиња од бекатон плочки скршил три изложни стакла од просторијата на седиштето на општинската организација на политичката партија СДСМ во Гостивар, лоцирана на улицата „Илинденска“, соопшти МВР.

Оттаму наведуваат деека од страна на увидна екипа од Полициската станица Гостивар бил извршен увид и се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

XS
SM
MD
LG