Достапни линкови

Грчки дипломати ги потврдија заканите кон Коѕијас


Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас.

Грчки дипломатски извори за новинската агенција АНА-МПА ја потврдуваат веста објавена во грчките медиуми за заканувачкото писмо и куршумот испратен до шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, пренесува МИА.

Дипломатските извори потврдуваат дека продолжува нападот од изминатиот период со закани по животот врз министерот за надворешни работи поради македонското прашање, пишува новинската агенција која објавува и детали од заканувачкото писмо до Коѕијас.

XS
SM
MD
LG