Достапни линкови

Десетици жртви во нападите во Сирија


Жители на источна Гута го напуштаат регионот

Десетици луѓе загинале во нападите во бунтовничката енклава источна Гута и во северниот град Африн во Сирија. Најмалку 31 лице било убиено во руските воздушни напади во источна Гута. Додека пак во воздушните напади на турските сили во Африм загинале најмалку 20 луѓе.

XS
SM
MD
LG