Достапни линкови

Заев најави реконструкција на Владата


Премиерот Зоран Заев

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека ќе има реконструкција на Владата. Тој посочи и дека очекува зголемување на парламентарното мнозинство, при што ќе разговараат со сите опозициски политички партии, освен со ВМРО-ДПМНЕ.

Заев по денешниот Форум за владеење на правото во ЈИЕ порача дека почнувањето на процесот ќе значи испраќање сериозна порака дека Владата има намера преку посилно и стабилно мнозинство во Собранието да носи сериозни одлуки во Македонија.

XS
SM
MD
LG