Достапни линкови

Путин ги повика Русите да гласаат на изборите


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин ги повика Русите да гласаат на претседателските избори кои треба да се одржат за два дена и како што рече, да го искористат правото да ја изберат иднината на големата и сакана земја. Видео обраќањето на Путин беше објавено на сајтот на Кремљ, а тој очекува да освои уште еден мандат. На изборите има пријавено 8 кандидати.

XS
SM
MD
LG