Достапни линкови

„Титаник 3“ одложен поради отсуство на пратеникот Аљими


Основен суд Скопје 1

Судењето за случајот „Титаник 3“ на СЈО денеска беше одложено поради отсуство на еден од обвинетите во случајот, пратеникот на ДУИ, Ејуп Аљими. Според одбраната, тој бил на службено патување во Албанија. Следното рочиште е закажано за 27 април. Случајот се однесува за уништување на изборен материјал, а обвинет е и Исмет Гури, функционер од ДУИ.

XS
SM
MD
LG