Достапни линкови

Мичел се сретна со Каменос и Коѕијас


Помошникот државен секретар на САД за европски прашања Вес Мичел за време на посетата на Скопје

Американскиот помошник државен секретар, задолжен за Европа и Евроазија Вес Мичел во Атина се сретнал со шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас и со министерот за одбрана Панос Каменос.

Тој со Каменос, како што соопшти министерството, разговарал за билатералната одбранбена соработка, за случувањата во поширокиот регион и за прашањето со двајцата грчки војници притворени во Турција. За што станало збор на средбата меѓу Мичел и Коѕијас не беше официјално соопштено.

XS
SM
MD
LG