Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG