Достапни линкови

Министерска средба на ЕУ за соработка со Западен Балкан


Земјите од Западен Балкан

Министрите за внатрешни работи од Европската Унија денеска на средба во Брисел ги разгледуваат прашањата за соработка со Западен Балкан во областа на безбедноста и миграцијата. Еврокомесарот Димитрис Аврамопулос оцени дека соработката ќе помогне земјите од Западен Балкан да се приближат кон ЕУ.

XS
SM
MD
LG