Достапни линкови

Харадинај: Немаме доволно гласови за демаркација на границата со Црна Гора


Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај

Косовската владејачка коалиција се уште нема обезбедено двотретинско мнозинство за ратификација на Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, изјави денеска премиерот на Косово, Рамуш Харадинај. Харадинај нагласи дека не може со сигурност да каже дали седницата на Парламентот ќе биде свикана оваа или следната недела, посочувајќи декла за обезбедување на неопходните гласови во тек се консултации со парламентарните политички партии, вклучително и со Српската листа.

XS
SM
MD
LG