Достапни линкови

Убиени 2 лица во бомбашки напад во Авганистан


Нападот во Нангахар, Авганистан

Во самоубиствен бомбашки напад во Авганистан загинаа две лица, вклучувајќи го локалниот шеф на министерството за верски прашања. Локалните власти соопштија дека 10 лица биле повредени, а целта на нападот во покраината Нангахар најверојатно бил претставникот на власта. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG