Достапни линкови

Руси обвинети за издавање документи од земја која не постои


Илустрација

Полицијата во Санкт Петерсбург соопшти дека уапсила четворица мажи кои се обвинети за фабрикување и продажба на лажни документи за идентификација од земја на Карибите која не постои.

Според полицијата, групата издавала лажни пасоши и возачки дозволи од земјата наречена „Кралство на слободниот остров од АСПИ“ кои ги продавала на странски работници. Цените на документите се движеле од 26 до 1760 долари.

XS
SM
MD
LG