Достапни линкови

Лидерите на Русија, Турција и Иран на средба во април


Rускиот, иранскиот и турскиот претседател, Владимир Путин, Хасан Рохани и Реџеп Таип Ердоган

Кремљ потврди дека рускиот, иранскиот и турскиот претседател, Владимир Путин, Хасан Рохани и Реџеп Таип Ердоган ќе се сретнат во наредниот месец. Се уште не се знае точниот датум кога ќе се одржат нивните разговори. Во фокусот на разговорите се очекува да биде конфликтот во Сирија.

XS
SM
MD
LG