Достапни линкови

Пожарот во центар за рехабилитација во Азербејџан предизвикан од пациент


Остатоците од центарот за рехабилитација во Баку, Азербејџан

Властите на Азербејџан соопштија дека пожарот во центарот за рехабилитација од употреба на наркотици во Баку при кој загинаа повеќе од 25 лица на 2 март бил предизвикан од обид за самоубиство, при што осомничениот за случајот е уапсен.

Според обвинителството, пациентот Махамад Мамадов кој не сакал да биде лекуван во центарот го предизвикал пожарот. Тој е обвинет за убиство и за уништување на имот.

XS
SM
MD
LG