Достапни линкови

Џонсон не сака да посочува виновници за екс рускиот шпион


Британскиот секретар за надворешни работи Борис Џонсон

Британскиот секретар за надворешни работи Борис Џонсон изјави денеска дека неговата земја не може да посочува виновници без повеќе информации за тоа што ја предизвикало ненадејната болест на поранешниот руски шпион и на неговата ќерка. Но, тој порача дека обидите за одземање на живот нема да поминат неказнето.

Состојбата на Сергеј Скрипал и неговата ќерка и натаму е критична. Тие беа пронајдени во несвесна состојба на клупа во Салсбери во јужна Англија. Полицијата се сомнева дека тие биле изложени на непозната супстанција која ја предизвикала нивната болест.

XS
SM
MD
LG