Достапни линкови

Русија не донела одлука за нова воена база во Киргистан


Претседателот на Киргистан, Соронбај Џинбеков

Претседателот на Киргистан, Соронбај Џинбеков изјави денеска дека Русија се уште не донела одлука дали и е потребна уште една воена база во неговата земја. Џинбеков говорејќи за прв пат пред новинарите од неговото назначување истакна дека прашањето за поставување дополнителна база со цел да се обезбеди воздушниот простор над Киргистан било покренато пред тој да стане претседател.

XS
SM
MD
LG