Достапни линкови

Мицкоски на средба со Ахмети


Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе се сретне со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Тоа е прва официјална средба на лидерите на двете партии откако Мицкоски стана лидер на ВМРО-ДПМНЕ.

На средбата се очекува да стане збор за актуелната политичка и економска состојба во Македонија, реформите, спорот за името и односите меѓу власта и опозицијата. Мицкоски изјави дека очекува средбата да биде успешна.

XS
SM
MD
LG