Достапни линкови

Временска прогноза – Променливо облачно и потопло


Илустрација

Времето денеска ќе биде променливо облачно и значително потопло со сончеви периоди. Во утринските часови и во текот на ноќта од сабота кон недела ќе врне дожд на истокот и на западот од Македонија. На високите планини ќе вее повремен снег. Ќе дува умерен до засилен ветер.

Утринската температура се движи од нула до 5, а дневната од 3 до 16 степени. Во Скопје слично време со температура до 11 степени.

XS
SM
MD
LG