Достапни линкови

Мицкоски негира дека има договор со власта за враќање во Собранието


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изјави денеска дека неговата партија не се договорила со владејачкото мнозинство да се врати во Собранието и да се изгласа Законот за јазици, а за возврат да бидат ослободени притворените за настаните во законодавниот дом на 27 април.

Според него, се работи за шпекулација. Мицкоски по средбата со претседателот на Стопанската комора Бранко Азески, напомена и дека ВМРО-ДПМНЕ останува на ставот Законот за јазици да се повлече и најодговорна за овозможување демократски амбиент е Владата,

XS
SM
MD
LG