Достапни линкови

Коѕијас: Скопје сака лесно, Атина фер решение


Архивска фотографија-министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас

Скопје сака лесно решение, а ние фер и одржливо решение, рече шефот на грчката дипломатија, Никос Коѕијас, по советот за надворешни работи на ЕУ во Брисел.

"Мислам дека и двете страни се согласуваме дека треба да се бара решение. Скопје верува дека треба да биде лесно решение за нив, ние веруваме дека треба да е решение што ќе издржи низ времето и ќе биде фер", вели Коѕијас, јави дописникот на МИА од Атина.

XS
SM
MD
LG