Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд


.

Времето денеска ќе биде облачно со повремени локални врнежи од дожд а на планините од снег .Ќе дува слаб североисточен доумерен ветер. Дневните температурите ќе се движат од 3 до 11 степени.

Во Скопје ќе биде облачно, попладне со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до девет степени.

Од недела земјава ќе ја зафати студена и влажна воздушна маса која ќе услови врнежи од снег. Во крајниот југоисток врнежите ќе бидат најпрво од дожд. Пообилни врнежи се очекуваат ноќта во недела и во понеделник во текот на денот, особено во западните и јужните делови. До вторник се очекува да наврнат над 30 л/м2 воден талог. Насекаде ќе се формира снежна покривка од околу 10 сантиметри, а на планините значително зголемување на истата (над 30 сантиметри

XS
SM
MD
LG