Достапни линкови

Вучиќ потврди дека продолжува дијалогот со Косово


Српскиот претседател Александар Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ потврди дека дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе продолжи на 26 февруари во Брисел. Тој најави и дека ќе се состане со косовскиот претседател Хашим Тачи кон крајот на овој или на почетокот од идниот месец. Според него, потребно е да се постигне компромис со Албанците кој е од витално значење за Србија и за српскиот народ.

XS
SM
MD
LG