Достапни линкови

Облачно време со повремени локални врнежи од дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во текот на ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од осум до 13 степени.

Во Скопје слично време, преку денот претежно облачно. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе достигне до девет степени.

XS
SM
MD
LG