Достапни линкови

За Ахмети законот за јазиците е усвоен


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави денеска дека што се однесува до него законот за јазици е усвоен. Тој, како што јавува Макфакс, посочил дека само прашање на време е неговата конечност.

„Сме чекале 150 години, ќе почекаме уште неколку дена“, рече Ахмети на свечена академија по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово што се одржа во Скопје во организација на ДУИ.

XS
SM
MD
LG