Достапни линкови

Лавров ги нарече апсурдни обвинувањата на САД за изборите


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека тој нема коментар за обвинувањата на САД за наводното руско мешање во претседателските избори во земјата. Тој на безбедносната конференција во Минхен, обвинувањата ги нарече апсурдни и посочи дека Москва се уште не ги видела фактите за случајот.

Големата порота на САД вчера обвини 13 Руси и руски компании, вклучувајќи ја и т.н. "Руска фабрика за тролови", за мешање во американските избори и за уште неколку други слични дела.

XS
SM
MD
LG