Достапни линкови

Следната недела нова средба на Нимиц со министрите од Македонија и Грција


Архива: Прес-конференција на премиерот Зоран Заев.

Следната недела ќе се одржи нова средба во рамките на процесот за преговори под посредништво на медијаторот Метју Нимиц на министерско ниво, потврди на денешната прес-конференција во Владата премиерот Зоран Заев.

„Се надевам дека уште идната недела под раководство на Метју Нимиц ќе се одржи состанок помеѓу двајцата министри како ново ниво на преговарачкиот процес што е договорено“, рече Заев.

XS
SM
MD
LG