Достапни линкови

Времето денеска облачно и дождливо


Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои ќе се интензивираат во вечерните и ноќните часови. Врнежите ќе бидат пообилни во западните делови, каде на места ќе наврнат над 35 литри на метар квадратен. Врнежи од снег најпрво ќе има само на повисоките планини. Ќе дува засилен, на моменти силен јужен ветер, кој ќе достигне над 90 километри на час. Утринската температура се движи од четири до 10, а дневната од осум до 16 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои ќе се интензивираат во вечерните и ноќните часови.

XS
SM
MD
LG