Достапни линкови

Трамп ја критикува ЕУ за нефер трговски односи


Американскиот претседател Доналд Трамп, Давос, 26.01.2018.

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Европската унија „многу нефер“ тргува со Соединетите држави, предупредувајќи дека тоа би можело да „прерасне во нешто многу големо“. „Имав многу проблеми со ЕУ. Не можеме да извеземе наши производи таму. Од друга страна тие испраќаат нивни производи кај нас, без даноци, многу малку даноци“, изјави Трамп во интервју за британскиот телевизиски канал Ај Ти Ви.

XS
SM
MD
LG