Достапни линкови

Ципрас на средби со грчки функционери за прашањето за името


Архива: Грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Грчкиот премиер Алексис Ципрас на одделни состаноци ќе ги информира претседателот на државата, раководството на Министерството за надворешни работи, коалициониот партнер во владата и лидерите на политичките партии за последните случувања за прашањето со името.

Ципрас утрово одржал средба со неговиот коалициски партнер и министер за одбрана Панос Каменос, а за попладне во 15 часот е закажан мини министерски совет во премиерската палата на кој треба да присуства шефот на грчката дипломатија Никос Коѕиас и неговите заменици, пренесуваат грчките медиуми.

Исто така попладнево во 18 и 30 часот Ципрас треба да се сретне со претседателот Прокопис Павлопулос, а во текот на утрешниот ден предвидено е да има одделни средби со лидерите на политичките партии.

XS
SM
MD
LG