Достапни линкови

Убиено едно лице во напад на средно училиште во Кентаки


Полициски возила во САД. Илустрација.

Едно лице загина во напад на средно училиште во американската сојузна држава Кентаки. Полицијата соопшти дека во нападот врз училиштето Маршал Каунти повредени се и 7 лица кои биле хоспитализирани. Осомничениот за нападот е приведен.

Портпаролката на полицијата во Кентаки, Џоди Кеш изјави дека властите немаат причина да се сомневаат дека има и други лица кои би биле осомничени за вмешаност во нападот.

XS
SM
MD
LG