Достапни линкови

Над 1000 евакуирани од ноќен клуб и хотел во Лондон


Илустрација: Лондонската пожарна служба.

Лондонската пожарна служба соопшти дека 1.450 луѓе се евакуирани од ноќен клуб и хотел поради истекување на гас. Службите за итни случаи беа повикани во туристичката област во британскиот главен град денеска кратко по два часот по полноќ и го открија истекувањето на гасот на улицата Крејвен. Лондонската противпожарна служба соопшти дека 20 пожарникари учествувале на настанот. Нема пријавени повредени.

XS
SM
MD
LG