Достапни линкови

Најмалку петмина турски војници загинале во лавина


Илустрација: Лавина

Најмалку петмина турски војници загинале, а 12 се повредени во лавина во југоисточна Турција, соопштија властите. Несреќата се случила денеска, во близина на градо Хизан. Како што се наведува, војниците учествувале во операција против забранетата Курдска работничка партија. Повредените војници со хеликоптер се пренесени во болница, а нивната состојба е стабилна.

XS
SM
MD
LG