Достапни линкови

Македонските ракометари вечерва против Шпанија


Македонските ракометари со вечерашниот натпревар против репрезентацијата на Шпанија во Вараждин ја започнуваат втората фаза од европското првенство.

Натпреварот се игра вечерва во 20:30. Македонија заврши непоразена по натпреварите во групата во Загреб.

Шпанија е фаворит, но вечерва ќе треба да се соочи со нивниот Раул Гонзалес, кој е селектор на македонската репрезентација.

Во 18:15, пак, се соочуваат Германија и Данска.

XS
SM
MD
LG