Достапни линкови

Ѕанакопулос: „Сакаме решение во кое сите ќе бидеме победници“


Знамиња на Грција, Македонија и Европска унија.

Преговорите за името не се фудбалски натпревар за да има победник или поразен, Владата сака и ќе направи се што може за да се реши прашањето без да ги стави во опасност националните интереси, изјави портпаролот на грчката влада Димитрис Ѕанакопулос.

„Сакаме решение во кое сите ќе бидеме победници“, рече Ѕанакопулос во интервју за грчкото радио „24/7“, пренесува МИА. Тој ја потврди позицијата на Грција за сложено име за севкупна употреба.

XS
SM
MD
LG