Достапни линкови

Македонските ракометари со 3 бода во наредната фаза


Ракометните репрезентации на Македонија и на Германија одиграа нерешено со резултат 25:25 на последниот натпревар од групата Ц во Загреб. Со нерешениот резултат нашиот тим остана на првото место на табелата со 5.

Наредната фаза која се игра во хрватскиот град Вараждин избраниците на тренерот Раул Гонзалес ќе ја стартуваат со 3 бодови. Најефикасен на натпреварот беше Филип Талевски со 6 погодоци. Репрезентацијата на Македонија претходно оствари победа над Словенија и Црна Гора.

XS
SM
MD
LG