Достапни линкови

Во Северна Митровица, ранет Оливер Ивановиќ


Северна Митровица, 16.01.2018, местото каде што било пукано врз Оливер Ивановиќ.

Изутрината во Северна Митровица било пукано врз лидерот на иницијативата „Слобода, демократија правда“, Оливер Ивановиќ, кој бил ранет и пренесен во болница. Од полицијата сеуште нема информации во врска со индицентот.

Неодамна во Северна Митровица беше запален автомобилот на Ивановиќ.

Оливер Ивановиќ, на изборите на Косово, беше носител на листата на „Слобода, демократија правда“, а на последните локални избори на Косово, на 22-ри октомври, 4-ца кандидати од неговата листа се повлекоа од изборите поради застрашување.

XS
SM
MD
LG