Достапни линкови

Трамп: не сум расист


Американскиот претседател Доналд Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека не е расист откако беше критикуван за тоа што ги омаловажил Хаити, Ел Салвадор и државите во Африка. „Јас сум најмалку расистичка личност што сте ја интервјуирале“, изјави Трамп од неговиот приватен голф клуб на Флорида. Трамп навредливиот коментар, според медиумите, го дал на 10 јануари на состанок со шестмина сенатори во Белата куќа.

XS
SM
MD
LG