Достапни линкови

Македонските ракометари ја победија Словенија на ЕП


Ракометна репрезентација на Македонија.

Ракометната репрезентација на Македонија ја забележа првата победа на Европското првенство во ракомет кое се одржува во Загреб, Хрватска. Со резултат 25-24 македонската репрезентација ја совлада репрезентацијата на Словенија. На полувреме резултатот беше изедначен 11-11. Наредниот натпревар Македонија го игра во понеделник против репрезентацијата на Црна Гора. Македонија е во група со Словенија, Црна Гора и Германија.

Дејан Манасков беше најефикасен во нашиот тим со 8 погодоци, а капитенот Кире Лазаров даде 7 голови.

XS
SM
MD
LG