Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ ќе избира нови членови на Извршниот комитет


Архива: Седиштето на ВМРО ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ вечерва се очекува да одржи седница на Централниот комитет на која траба да бидат избрани нови членови на Извршниот комитет. Засега нема информации колку од актуелните членови на Извршниот комитет ќе останат во новиот состав. Од партијата информираат дека на седницата ќе биде дискутирано и за актуелната политичка состојба.

XS
SM
MD
LG