Достапни линкови

Јилдирим: Нападите во Идлиб ќе предизвикаат нов миграциски бран


Архива: Турскиот премиер Бинали Јилдирим.

Интензивните напади на сирискиот режим врз провинцијата Идлиб ќе предизвика нов миграциски бран, изјави денеска турскиот премиер Бинали Јилдирим повикувајќи ги Русија и Иран да ги предупредат сириските власти поради нападите. Тој рече дека нападите само ќе наштетат на мировниот процес во Сирија.

XS
SM
MD
LG