Достапни линкови

Приведен уште еден осомничен за насилството во Собрание


Меѓународна потерница против петмина учесници во настаните во Собранието на 27 април 2017 година.

Уште едно лице осомничено за настаните од 27 април 2017-та во македонското Собрание е приведено, потвридиле за МИА од Јавното обвинителство.

Според обвинителството, станува збор за Младен Додевски, кој е дел од групата од петмина осомничени за кои беше распишана потерница.

XS
SM
MD
LG