Достапни линкови

Рама и Мета го поздравија усвојувањето на Законот за јазиците


Албанскиот премиер Еди Рама

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук напиша дека усвојувањето на Законот за употреба на јазиците во македонскиот Парламент претставува историско постигнување за Албанците, кој ја демократизира и зајакнува самата земја.

Албанскиот претседател Илир Мета кој е во посета на Љубљана, го поздрави донесувањето на законот оценувајќи го како, значаен акт не само за Албанците, туку и за европската иднина на Македонија.

XS
SM
MD
LG