Достапни линкови

За утре најавена средба Димитров-Коѕиас


Архивска фотографија: Министрите за надворешни работи на Грција и на Македонија, Никос Коѕиас и Никола Димитров

Министерот за надворешни работи Никола Димитров утре ќе се сретне со министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, информира МНР.

Разговорите, како што се наведува во соопштението, ќе се фокусираат на прашања од билатерален интерес, како и на понатамошно зајакнување на мерките за градење доверба.

XS
SM
MD
LG