Достапни линкови

Пратеникот на БЕСА Каремани добивал закани по живот


Архива: Движењето БЕСА.

Пратеникот на движењето БЕСА Неџбедин Каремани денеска изјави дека имал сериозни закани по неговиот живот и безбедноста на неговото семејство, наведувајќи дека со случајот бил запознаен и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој вели дека за лицата кои му се заканувале ја информирал полицијата и дека од него било барано да се повлече од функцијата пратеник.

Во однос на случувањата во движењето БЕСА, тој истакна дека идниот месец ќе се одржи конгрес и дека нема скопско и тетовски крило, туку дека движењето е едно.

Каремани беше назначен за привремен претседател на Движењето, откако на седница на Централниот совет во Скопје од функцијата беше сменет лидерот Биљал Касами.

XS
SM
MD
LG