Достапни линкови

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на денешната собраниска седница


Архива: Седиштето на ВМРО ДПМНЕ.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска нема да учествува во работата на Парламентот, откако ваква одлука партискиот врв донесе на денешниот координативен состанок. Од партијата засега не наведуваат детали за ваквата одлука, истакнувајќи дека образложение ќе биде дадено денеска на прес-конференција од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски.

XS
SM
MD
LG